Csökkent a belső égésű motorok és az autók gyártása a győri Audi-gyárban tavaly – derül ki a 2016-os termelési számokból. Eközben megerősítették, hogy hazánkban készülhetnek az Audi elektromotorjai és egy újabb modell, az Audi Q3-as.
„Tavaly konzekvensen követtük termelékenységi, stabilitási és innovációs céljainkat, és számos kihívás ellenére magas szintű termelési volumennel zártuk az évet. Örülök, hogy nagyszerű jubileumok mellett új modellek, így az Audi TT RS sorozatgyártását is elkezdtük. Kiemelkedő eseményeink között könyveljük el a harmincmilliomodik motor és az egymilliomodik autó gyártását” – hangsúlyozta Peter Kössler, az igazgatóság elnöke. A cég képviselete közölte azt is, hogy megérkezett az elektromobilitás az Audi Hungariához, így 2018-tól Győrben készülnek majd az elektromos motorok az Audi Konszern elektromos járműveihez, s ezzel bővül a vállalat jelenlegi motorválasztéka. Megerősítették, hogy az Audi Hungariánál a jövőben egy újabb modell, az Audi Q3 gyártása kezdődik. Ehhez 80 ezer négyzetméteres új karosszériaüzem létesül. Az első berendezéseket márciusban telepítik, és a tervek szerint mintegy hétszáz robot fog dolgozni ott.



