Vasúti és közúti fejlesztésekre mintegy négyezermilliárd forint európai uniós és hazai forrás áll rendelkezésre 2022-ig – mondta tegnap Sopronban Homolya Róbert, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára.
Két helyszínen, Szombathelyen és Csornán létesült új forgalomirányító központ, ezek ellenőrzésére pedig Sopronban létesített forgalomellenőrző központot a GYSEV: ezek együttesen a vasúti pályákat és a 44 állomást felügyelik. Az új rendszer üzembe helyezésével hatékonyabb lesz a forgalomszervezés, gazdaságosabb az üzemeltetés, és kevesebb a késés. Mint azt Kövesdi Szilárd vezérigazgató elmondta, korszerűsítették az utastájékoztatást is, a szigetszerűen működő alkalmazásokat egy hálózati szinten egységes rendszer váltotta fel. A vasútállomásokra kihelyezett harminc monitoron valós idejű információkat láthatnak az utasok.



