Az előző év azonos időszakához képest még nőtt a termelés, miközben a rendelésállomány drasztikusan csökken, így kettősség alakult ki – kommentálta Balatoni András, az ING elemzője a távirati irodának a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) építőipari teljesítménnyel kapcsolatos adatait.
A KSH jelentése szerint májusban az építőipar termelése 2,3 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, a termelés az épületek építményfőcsoportban 5,0 százalékkal csökkent, az egyéb építményekében 8,7 százalékkal nőtt. Az előző hónaphoz képest májusban az építőipar termelése 3,1 százalékkal csökkent az áprilisi 1,3 százalékos esés után a szezonálisan és munkanappal kiigazított indexek tanúsága szerint. Az év első öt hónapjában az építőipari termelés 7,7 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest. A megkötött új szerződések mértéke 2,7 százalékkal kisebb volt májusban az előző év azonos hónapjához képest.



