Kétszázmilliós beruházás a Körös–Maros Nemzeti Parkban

Vidékfejlesztés

Gazdaság
  • 2018.03.27. - 00:59

Több mint kétszázmillió forint európai uniós támogatást nyert el a Körös–Maros Nemzeti Park (KMNP), amelyből főként a Békés megyei Biharugra területén kezdenek fejlesztésbe.

Tirják László, a KMNP igazgatója tegnap a Bihari Madárvártában tartott sajtótájékoztatón kifejtette, a támogatáson belül mintegy hatvanmillió forintból a nyáron itt legeltetett 150-200 szürke marha számára építenek karámot, gondozói épületet, és fúrnak kutat – közölte tegnap az MTI. A KMNP tartja a nemzeti parkok közül a legtöbb szürke marhát, a teljes állomány mintegy 2500 állatból áll. Körülbelül negyvenmillió forintból tizenhat hektáron puha fás ligeterdőt alakítanak ki, és száznyolcvan hektáron szorítják vissza az invaziós növényfajokat, az akácot és a zöldjuhart. A Környezeti és energiahatékonysági operatív programból (Kehop) elnyert összeg legnagyobb részét, mintegy százharmincmillió forintot az itt lévő vizes élőhely fejlesztésére, csatornák és töltések helyreállítására, vízi műtárgyak építésére fordítják.
Reklám