Jövőre folytatódik az M3-as autópálya továbbépítésének a tervezése, emellett jelentős útépítések lesznek a keleti régióban.
Nagy Róbert, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. vezérigazgatója a távirati iroda beszámolója szerint Nyíregyházán elmondta: a most befejeződő európai uniós ciklusban Szabolcs megyében 75 milliárd forint értékű, 150 kilométer hosszú közút épült. Így például az M3-as autópálya Vásárosnaményig, a beregi város új Tisza-hidat is kapott, elkészült Nyíregyháza nyugati elkerülő útjának két szakasza, megerősítették a 4-es számú főút negyven kilométeres nyírségi részét, valamint tizenegy balesetveszélyes csomópontot szüntettek meg. Jövőre a nyíregyházi nyugati elkerülő út újabb szakaszait befejezik, megkezdik Kisvárda déli tehermentesítő útjának kialakítását, valamint megerősítik a Debrecen–Mátészalka közötti 471-es számú út burkolatát – tette hozzá.
Idetartozik, hogy tegnap átadták a nagykanizsai elkerülő utat, amelynek építése öt éve maradt félbe, és idén márciusban kezdődött újra.



