Bár továbbra is gyatra a hitelezés, és nagy a szakadék az egyes bankok között, kezd értelmezhető szintre kerülni a szektor nyereségessége. A második negyedévben 78,1 milliárd forintos nyereséget ért el a hitelintézeti szektor, ami egy évre vetítve tízszázalékos tőkearányos megtérülésnek felel meg.




