Kényelmesebb lett az utazás Sopron irányába

Gazdaság
  • 2016.09.29. - 02:31

Forgalomba áll tegnap a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút (GYSEV) Zrt. első három felújított InterCity kocsija. A cég 26 használt járművet vásárolt az osztrák vasúttársaságtól, átalakításukat a tavasszal kezdte meg.

Az ősszel valamennyi kocsit forgalomba helyezi a GYSEV, a járművek a Sopron–Budapest viszonylat után várhatóan október végétől a Szombathely–Budapest InterCity-forgalomban is közlekednek. Valamennyi fülkébe szereltek fedélzeti utastájékoztató monitorokat. Ezeken valós idejű információkat láthatnak az utasok: a vonat sebességét, térképet, érkezési időket és csatlakozásokat. A fülkés járművek másodosztályúak, de néhány kocsiban első osztályú szakasz is található.

Reklám