Magyarországon a háztartások évente mintegy százmilliárd forint értékű fel nem használt, el nem fogyasztott élelmiszert dobnak ki – jelentette ki a Földművelésügyi Minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára tegnap egy konferencián.
Zsigó felhívta a figyelmet: a kidobott élelmiszer nemcsak a háztartásoknak jelent veszteséget, hanem komoly környezetterhelést is okoz. A Maradék nélkül szemléletformáló programban kulcsszerepet szánnak az általános iskolásoknak.



