Kampány az almafogyasztás népszerűsítéséért

A november 18-ig tartó akcióban a fogyasztók öt áruházlánc üzleteiben kóstolhatják meg a kiválói minőségű magyar almákat

Gazdaság
  • 2017.10.19. - 15:17

Elindult a magyar alma fogyasztását és vásárlását ösztönző országos promóciós kampány -  jelentette be a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

Feldman Zsolt kiemelte, hogy a gyümölcsök közül az alma termőterülete a legnagyobb Magyarországon, az évente átlagos 550-600 ezer tonna gyümölcs 30 százaléka étkezési alma, 70 százalékát pedig az ipar használja fel - tette hozzá.

A tájékoztatón kiadott közlemény szerint a november 18-ig tartó kampányban a fogyasztók öt kereskedelmi áruházlánc - Auchan, CBA, Metro, Spar, Tesco - fővárosi és vidéki üzleteiben ismerhetik és kóstolhatják meg a kiváló minőségű magyar almákat. 

A kampány az Agrármarketing Centrum, az FM, valamint a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) együttműködésével jött létre. 

Reklám