Kaderják: Eredményes a rezsicsökkentés

Feleződtek az eddigi tartozások

Gazdaság
  • 2019.02.01. - 03:26

A rezsicsökkentésnek köszönhetően kevesebb mint a felére csökkent a magyar lakosság közműtartozása az elmúlt hat évben, a kormány az energiaárak mérséklésében elért eredményeket a villamos energia és gáz piaci árának emelkedése ellenére is fenntartja az idén – mondta tegnap Ka­derják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

Hangsúlyozta: a kormány biztosítja, hogy a háztartásoknak 2019-ben se kelljen többet fizetniük a gáz-, az áram- és a távhőszolgáltatásért. Ismertette: 2012 óta a kormány intézkedései átlagosan 25 százalékkal szorították vissza a gáz, az áram és a távhő árát. Kaderják Péter hangsúlyozta, a rezsicsökkentés eredményeit a piaci árak jelentős emelkedése ellenére is sikerült megőrizni, a költségcsökkentő intézkedéseknek köszönhetően eddig összesen 1446,4 milliárd forint maradt a családoknál.

Reklám