Kedvező eredményekkel zárult a 2015-ös év a mezőgazdaságban – közölte a Földművelésügyi Minisztérium.
Minden állattenyésztési ágazatban nőtt az állomány és a termelés. A szarvasmarhák számának 2011 óta tartó növekedése 2015-ben is folytatódott. Az állomány egy év alatt 29,7 ezerrel gyarapodott. A sertésállomány 2013 decembere óta növekszik, így már tartósan hárommillió feletti, a tyúkállomány 37,8 milliós száma pedig egy év alatt 2,3 millióval nőtt. A foglalkoztatottak száma is nőtt az agráriumban, egy év alatt harmincezerrel fővel, így a számuk 202 ezer.



