A munkaerőpiac további élénkítését tartja a magyar kormány egyik legfontosabb célkitűzésének Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) idei első plenáris ülését Párizsban rendezték.
Elmondta azt is, hogy Magyarország tudta leginkább növelni a foglalkoztatási arányokat az OECD-tagállamok közül, és ez jó példa lehet más országoknak. Varga Mihály a tanácskozás szünetében a távirati irodának kijelentette, nagyon komoly áttörést ért el Magyarország, mert az OECD eleinte bizalmatlanul állt a közfoglalkoztatáshoz, s úgy vélte, hogy más formában gyorsabban lehet növelni az elsődleges munkaerőpiacra visszakerülők számát. A magyar példa Varga Mihály szerint bizonyítani tudta, hogy az öt-hat éve munka nélkül lévő embereknek az első lépcső lehet az, hogy közfoglalkoztatási programban vesznek részt. Kifejtette: Magyarország elérte, hogy a rendszerváltozás óta a legkedvezőbb foglalkoztatási ráta alakult ki, 563 ezerrel többen dolgoznak, mint öt évvel ezelőtt, a munkanélküliség 6,2 százalékra csökkent, s a múlt évben több mint 150 ezer új munkahely jött létre. „Ez jelentős mértékben köszönhető azoknak az intézkedéseknek, amelyeket részben az OECD szakmai támogatásával ért el Magyarország” – tette hozzá. A miniszter kiemelte a munkahelyvédelmi akciót, a foglalkoztatást támogató adóintézkedéseket, az egykulcsos adórendszert és a minimálbér emelését. Hazánk az idén ünnepli az OECD-hez való csatlakozásának huszadik évfordulóját, s erre egész éven át tartó programsorozatot rendez.



