Jelentősen nőtt az e-kereskedelem

Már most karácsonyi csúcsüzemben dolgoznak a posta csomagfeldolgozóiban

Gazdaság
  • 2018.11.19. - 10:07

Tavaly és tavaly előtt is körülbelül 20 százalékkal nőtt az e-kereskedelem, így az online rendelésekhez kapcsolódó csomagforgalom is - mondta Panulin Ildikó, a Magyar Posta szóvivője az M1 aktuális csatornán hétfőn.

A szóvivő szerint idén is hasonló mértékben bővülhet az e-kereskedelem, amit jelez, hogy már most karácsonyi csúcsüzemben dolgoznak a posta csomagfeldolgozóiban.

Elhangzott az is, a távol-keleti rendelések esetén arra kell készülni, hogy akár 6-8 hét is eltelhet, mire megérkeznek a küldemények, az Európai Unióban 1-2 hét, míg Magyarországon 3 nap. Belföldi rendelés esetén a leggyorsabb, ha a rendelők személyes átvételt kérnek - fűzte hozzá.

Reklám