Gazdaság

Javulhat 2016-ban az autópiac

A járműeladások négy százalékkal is nőhetnek

Jövőre 3,5 millió járművel adhatnak el többet globálisan, mint egy évvel ezelőtt, ami 3,9 százalékos növekedést jelentene – derül ki a Morgan Stanley elemzéséből.

Amennyiben a szakértők várakozásai helyesek, akkor jövőre világszerte csaknem 94 millió jármű talál új gazdára. Az elemzőház ugyanakkor több olyan tényezőt is megemlít, amely negatívan befolyásolhatja az eladásokat jövőre. A legnagyobb kockázat szerintük a finanszírozási környezet megváltozása. Az európai autópiac növekedése várhatóan lassul azt követően, hogy idén több mint nyolc százalékkal több autót adnak majd el a régióban 2014-hez képest.

A lassulás egyik fő oka az Egyesült Királyság autópiacának gyengébb teljesítménye lehet. A szigetország ugyanis húszszázalékos súllyal szerepel az összeladásokban az idén, így a csúcsra járatott járműhitelezés visszaesése a teljes régióra negatív hatással van.