Megalakult tegnap Esztergomban a Tatabánya–Esztergom Kiemelt Járműipari Térség és Fejlődési Zóna Nonprofit Kft. A társaság alapítói Esztergom és Tatabánya önkormányzata, az Edutus Főiskola, a megyei önkormányzat, valamint a megyei kereskedelmi és iparkamara.
Szerencsés László, a megyei kereskedelmi és iparkamara elnöke elmondta, a megye 2016-ban az országos rangsorban második helyen állt az egy lakosra jutó beruházási értéket tekintve. A gazdasági teljesítmény felét az autóipar adta, az ötven legnagyobb árbevételű vállalatából tizenöt az autóiparban tevékenykedik. 0



