Gazdaság

Ismét piacra dobják a sármelléki reptér eszközeit

Később dől el, hogy Széles Gábor indul-e az újabb pályázaton

Még ebben a hónapban új tendert ír ki a felszámoló a sármelléki repülőtér eszközeinek értékesítésére, mivel az erre vonatkozó előző pályázat eredménytelenül zárult - nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Weintraut József, a felszámolást végző Vectigalis Zrt. igazgatója.

Sármelléki Repülőtér

 A sármelléki repülőtér eszközei - a hangár, a garázs, a kifutópálya aszfaltja - két, már felszámolt cég tulajdonában voltak. Ezeket az eszközöket próbálta meg ez idáig több körben értékesíteni a Vectigalis. A pályázatra ketten jelentkeztek, a földméréssel, ingatlanügyekkel foglalkozó Linusz Imre és a Széles Gábor érdekeltségébe tartozó SGH Aviation Kft.

A tendert Linusz Imre 800 milliós ajánlatával, mint magánszemély, egyedül nyerte meg, de az állítólag mögötte álló befektetők kilétére azóta sem derült fény. Ahogy arról lapunk többször is beszámolt, a vállalkozónak eddig öt cégéből négyet felszámoltak, így kódolva volt a tender bukása. A vállalkozó pályázatát végül a érvénytelennek nyilvánították, miután nem felelt meg a fizetési feltételeknek. Lapunk tulajdonosa, Széles Gábor a lap pénteki számában azt nyilatkozta: az, hogy indul-e az újabb pályázaton, később dől el.