Húszezer hektárnyi szőlőterület újult meg nyolc év alatt, egyszerűsödött a támogatások igénybevétele

Hungarikum borok termőföldjei

Gazdaság
  • 2018.03.07. - 01:01

Magyarországon 2010 óta húszezer hektárnyi szőlőültetvény újult meg, közel kétezer hektárral nőtt a szőlőterület, a ténylegesen betelepített terület nyolcvanezer hektár – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter tegnap a szőlő- és bortermelők számára készült tájékoztató kiadvány ismertetésekor.

A Szövetségben a szőlő- és bortermelőkkel című kiadvány nyolc év együttmunkálkodását reprezentálja azokkal a kiváló szakemberekkel, gazdákkal, akik nagyon sokat tettek azért, hogy a magyar bor egyre jobb minőségű legyen, s külföldön és belföldön egyaránt visszanyerje rangját – mondta a tárcavezető. A húszezer példányban készült füzetet elsősorban a szőlő- és bortermelőkhöz juttatják el. Fazekas Sándor kitért arra, hogy a borok világa a magyar identitás elválaszthatatlan részét képezi, s hungarikumok is vannak köztük: a Tokaji Aszú, a Törley pezsgő és az Egri Bikavér. Kitért rá, egyszerűsödött a támogatások igénybevétele is. Mintegy húszezer hektár szőlőültetvény újult meg a közös uniós agrárpolitikai források felhasználásával. A szőlő–bor nemzeti támogatási programban 2014 és 2018 között 145,5 millió euró áll rendelkezésre. A vidékfejlesztési programban a borászat fejlesztésére mintegy negyvenmilliárd forint jut, évente 8,5 milliárd forint, ami lehetővé teszi, hogy a technológiai fejlődés folyamatos legyen.
Reklám