Megvan az igény a hazai közösségekben arra, hogy bemutassák értékeiket, hisz az elmúlt években több mint ezer helyi értéktár jött létre Magyarországon, ahol több mint hétezret is számontartanak – mondta Szakáli István Loránd agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkár a Hévízen megtartott Hungarikum Konferencián.
Hangsúlyozta, két évvel ezelőtt sikerült úgy módosítani a hungarikum-törvényt, hogy nemcsak az országhatáron innen, hanem azon túl is dinamizálódott az értékek gyűjtése, létrejött egy Kárpát-medencére kiterjedő, össznemzeti hungarikum-mozgalom. A helyettes államtitkár szólt arról is, hogy az értékek feltérképezése és összegyűjtése nemcsak a helyi közösséget és az identitást erősíti, hanem kiemelt szerepük van a települések jövőjének alakításában, gazdasági, turisztikai erejük növelésében is.