Rekordévet zárt tavaly a járműgyártás 8038 milliárd forintos kibocsátással – mondta Homolya Róbert, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedéspolitikáért felelős államtitkára tegnap.
Kiemelte: már 2018 januárjában is tíz százalékkal nőtt a járműipar teljesítménye az előző év azonos időszakához képest, mindez pedig azt mutatja, hogy a magyar gazdaság jó úton halad. Hozzátette: az ágazat 175 ezer embernek ad munkát az országban, és a 2018-ra tervezett tizenöt nagyberuházás közül kilenc a járműiparhoz kapcsolódik. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a magyar kormány nagyon sok olyan pályázatot hirdet, amely a multinacionális nagy cégeket, a magyar beszállítókat és a magyarországi felsőoktatási intézményeket próbálja összekapcsolni. Kiemelte, hogy igyekeznek sok programmal támogatni az elektromobilitás terjedését.