Dél-koreai cég létesített új akkumulátorgyárat Monoron, a beruházás révén háromszáz új munkahely jön létre. A termeléshez szükséges alapanyagok jelentős részét innen szerzi be a cég.
Hazánk további sikere az autóiparban attól is függ, sikerül-e az elektromobilitás korszakának autóipari beruházásait az országba vonzani. A monori beruházás is bizonyítja, hogy helyes volt a kormány keleti nyitás politikája, hiszen a dél-koreai vállalatnak ez az első európai beruházása, és 2014 óta Magyarországon ötvenkilenc beruházást valósítottak meg keleti országok vállalatai – közölte a miniszter. Szijjártó Péter beszélt arról is, hogy a nyolcmilliárdos beruházás 2019 végére háromszáz új munkahelyet eredményez, és a fejlesztés tovább erősíti a két ország közötti gazdasági kapcsolatokat. Tavaly 19 százalékos növekedést követően 1,7 milliárd dollárt ért el a kereskedelmi forgalom Dél-Koreával. Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzatokért felelős államtitkára és a térség országgyűlési képviselője fontos állomásnak nevezte a beruházást, azt, hogy a jövő iparága „itt vetette meg a lábát”. Kim Girin, a Shinheung Sec EU Kft. tulajdonosa elmondta, hogy monori telephelyük Európában az első, Ázsiában pedig már öt gyárral rendelkeznek: kettő Dél-Koreában, kettő Kínában, egy Malajziában található. Hozzátette, hogy terveik szerint a gyártáshoz szükséges alapanyagok nyolcvan százalékát 2019-ben már Magyarországról szerzik be.



