Hatmilliárd forint forrásra pályázhatnak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében az idén a magántulajdonban lévő ipari parkok.
A debreceni Határ úti ipari park nyerte a Tudományos és technológiai park címet idén.
A Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára Lenner Áron Márk hozzátette: inkubátorházak fejlesztésre szintén a GINOP keretében további kétmilliárd forint áll rendelkezésre. Azok az ipari parkok, amelyek tulajdonosai között önkormányzatok is vannak, a területfejlesztési operatív program keretében további mintegy 50 milliárd forintot használhatnak fel fejlesztésre ebben az évben - mondta.



