Gyors ütemben építi le magyar kitettségét a Templeton

Az amerikai alapkezelő nagy ütemben adja el a magyar állampapírokat

Gazdaság
  • 2016.01.25. - 07:49

Egyetlen negyedév alatt eladta magyar állampapír-kitettségének negyven százalékát a Franklin Templeton amerikai befektetési alap -írta a portfolio.hu 

A Portfolio számításai szerint december végén összesen 4,5 milliárd dollárnyi magyar állampapír volt a Franklin Templeton amerikai és luxemburgi alapjaiban, ez 40,7 százalékkal volt alacsonyabb a három hónappal korábbi 7,6 milliárd dolláros mennyiségnél.

Az alapkezelőnek 2014 végén még 10,9 milliárdnyi kötvénnyel rendelkezett. Az adatokból az látszik, hogy a negyedik negyedévben indultak be igazán intenzíven az eladások, és nem csak a lejáró papírokról van szó, hanem jelentős tételeket adott el a másodpiacon az amerikai alapkezelő -írták.

Reklám