Mutsy Árpádot, a Bio-Fungi Kft. vezetőjét választotta a 2017-es Év Agráremberének a hetvenfős szakmai zsűri tegnap Siófokon.
A szervezők agrárinnováció, agrárgépészet, állattenyésztés, feldolgozó élelmiszeripar, fenntartható gazdálkodás, fiatal gazda, jövő agrárszakembere, kertészet, növényvédelem és növénytermesztés kategóriában keresték az Év Agráremberét, közölte az MTI. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter vállalta idén a díj fővédnökségét. A nyertest a kategóriabajnokok közül titkos szavazással választotta ki a zsűri szombat éjjel, a gála helyszínén. A 2017-es év győztese Mutsy Árpád, a kertészet kategória nyertese lett. Életműdíjban részesült Németh Tamás és Sótonyi Péter, a közönségdíjat a legtöbb szavazat alapján Kökény Attila nyerte. A magyar agrárgazdaság ma Európa három leggyorsabban fejlődő agráriuma között van, amit százezrek munkája mellett egyéni csúcsteljesítményeknek is köszönhet – értékelt Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a díjátadón.