Csaknem félmilliárd eurót biztosított a kormány, hogy a külhoni magyar területek gazdaságilag fejlődjenek – jelentette ki tegnap Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára a Hajdúszoboszlón tartott Kárpát-medencei gazdasági konferencia és kiállítás megnyitóján.

Úgy fogalmazott: a Kárpát-medencében magyarként való megmaradás egyik feltétele a gazdaságilag megalapozott kisebbségi lét. Hozzátette: a Magyar Nemzeti Kereskedőház hálózatán keresztül a kormány forrásokat juttat a külhoni magyar vállalkozók megerősítésére.
Az államtitkár ismertette azt is, hogy néhány nap múlva a vajdasági Szabadkán négyezer magyar vállalkozóval írnak alá vállalkozói szerződést, s ennek eredményeként ugyanennyi helyi magyar család jut jobb megélhetési lehetőséghez.
Oláh Zsanett, a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezérigazgatója megjegyezte: irodáik folyamatosan térképezik fel az életképes magyar vállalkozásokat. Lapunk kérdésére elmondta: a kereskedőház fő feladata, hogy külföldi piacot találjon magyar termékeknek, főként az élelmiszeripar, a faipar, a bútoripar és a turisztika termékei léptek eddig sikeresen külföldi piacra.
A kétnapos kiállításra kétszáz határon túli magyar vállalkozó és csaknem ugyanennyi kiállító érkezett Hajdúszoboszlóra.



