Csökkenő forgalom mellett esett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a múlt héten. A BUX 35 775,73 ponton fejezte be a kereskedést pénteken, előző heti záróértékénél csaknem 352 ponttal, 0,97 százalékkal alacsonyabban.
A részvénypiac heti forgalma 33,63 milliárd forint volt az előző héten elért 40,16 milliárd forint után, a vezető részvények ára a Magyar Telekom kivételével gyengült. A múlt hétfői gyengébb hétkezdet után kedden már emelkedést lehetett látni a magyar piacon és Európában is. Szerdán valamennyi vezető részvény erősödött a magyar tőzsdén, a BUX és a többi kelet-európai index is emelkedett. A nemzetközi piacok nagyon csendesek voltak, mert a függetlenség napja miatt zárva tartottak az amerikai értékpapírpiacok. Csütörtökön a nyugat-európai indexekkel szemben mínuszban zárt a BUX, a magyar részvényindex nem mozgott együtt a vezető nyugat-európai tőzsdékkel, amelyek emelkedéssel fejezték be a kereskedést. Pénteken valamennyi vezető részvény ára esett a magyar tőzsdén az előző napi záráshoz képest.



