Folytatódik az állami földek értékesítése

Gazdaság
  • 2015.12.31. - 01:37

Nem zárul le decemberben az állami földterületek értékesítése, jövőre a még el nem adott területek kerülnek kalapács alá, de új parcellákkal is bővül a Földet a gazdáknak program.

Fazekas Sándor korábban lapunknak elmondta: több mint tízezer gazdálkodó jutott eddig földhöz a három hektárnál kisebb területekkel együtt. Egy év végi törvénymódosításnak köszönhetően az új tulajdonos kérheti, hogy a korábban megállapított – sokszor a piaci viszonyokhoz képest jóval alacsonyabb – bérleti díjat a helyben szokásos árhoz igazítsák. A miniszter arról is beszélt, hogy az értékesítendő területek mérete is bővül a ma még bizonytalan jogi helyzetű földekkel.
Reklám