Február közepétől igényelhet pénzt az élelmiszeripar

Hatalmas összeg jut fejlesztésekre

Gazdaság
  • 2016.01.06. - 00:57

Jövő hónap közepétől nyújthatják be pályázati kérelmüket az élelmiszer-ipari vállalkozások a vidékfejlesztési programban rendelkezésre álló 151 milliárd forintra. További ágazati támogatás is érkezik.

Február 15-től lehet benyújtani a pályázatokat az élelmiszer-ipari fejlesztéseket segítő, 151 milliárd forint keretösszegű kiírásra – mondta tegnap Kis Miklós Zsolt, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára. Kiemelte: a tavaly év végén meghirdetett pályázatra nemcsak mezőgazdasági termelők jelentkezhetnek, de a pályázat legfőbb nyertesei a gazdák lehetnek, mert olyan fejlesztéseket valósíthatnak meg, amelyekre korábban nem volt lehetőségük, emellett nem állt ekkora összeg hazánk rendelkezésére. A nem mezőgazdasági termeléssel foglalkozók közül csak a mikro- és a kisvállalkozások juthatnak hozzá ehhez a támogatáshoz. Az élelmiszer-ipari közepes és nagyvállalatok a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretéből és a hazai költségvetésből juthatnak támogatásokhoz. A jelentkezők a mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez és a piacra jutást segítő technológiai fejlesztések megvalósításához, valamint a hatékonyságot segítő fejlesztésekhez kaphatnak forrásokat. Az igényelhető támogatás mértéke ötvenszázalékos, a közép-magyarországi régióban negyvenszázalékos lehet. Egyéni pályázatnál legfeljebb félmilliárd, konzorciumoknál akár másfél milliárd forintos támogatási összeg is elnyerhető. Emlékeztetett: tavaly ősszel megjelentek az agrár-környezetgazdaságot, valamint az ökológiai termelést segítő pályázati felhívások. Az agrár-környezetgazdálkodási kiírásra több mint tizennyolcezren adtak be támogatási kérelmet mintegy 1,2 millió hektárra. Az érdeklődés rendkívül magas volt, az igénylések száma várhatóan meghaladja a rendelkezésre álló keretösszeget, azonban a pályázatok feldolgozása még nem zárult le. Ökológiai gazdálkodásra 2242 kérelem érkezett, valószínűleg elég lesz a rendelkezésre álló pénz. Kis Miklós Zsolt hozzátette: a 2007–2013-as uniós programozási időszakot sikeresen zárták, a forrásokat teljesen felhasználták.
Reklám