Szolidaritáson alapuló, méltányos önszabályozást javasol a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a tejágazat valamennyi résztvevőjének - mondta Fazekas Sándor miniszter a tejágazat piaci helyzetének áttekintésére és rendezésére összehívott szakmai fórumot követően hétfőn Budapesten.

Tejkereskedelem, 2000-2014 - MTI Grafikon
A minisztérium szerint a tejpiacon az utóbbi fél évben bíztató folyamatok mutatkoznak, ugyanakkor a felvásárlási árak csak lassan növekednek. Célkitűzés, hogy a termelőknek, feldolgozóknak és a kereskedőknek is méltányos jövedelmet termeljen az ágazat, ezért javasolja a szaktárca az önszabályozási eszközök alkalmazását - tartalmazza a közlemény. A tárca szerint kiemelt feladat a feldolgozóipar fejlesztése, amelynek keretében a kis- és középvállalkozások számára elsősorban az európai uniós forrásokból - így a Vidékfejlesztési programból (Vp) és a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programból (Ginop) - nyílik lehetőség. A nagyvállalatnak minősülő tejfeldolgozók a kormány nemzeti költségvetési forrásból biztosított fejlesztési támogatásait vehetik igénybe.