Huszonkét állami erdőgazdaság 2010 óta összesen 71,3 milliárd forintot fordított az erdők megújítására, ebből 17,3 milliárd forintot közjóléti beruházásokra költött – közölte Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter tegnap Nagykanizsán, az erdők világnapja alkalmából rendezett Pro Silva Hungariae kitüntetési ünnepségen.
Beszédében kifejtette, a kormány 2010-ben elhatározott célkitűzésének megfelelően a magyar erdők jó karban vannak, magas színvonalú erdőgazdálkodás folyik. Az erdők minden elemükben az emberiséget szolgálják, hiszen a Föld biológiai sokféleségének megtartó erejét jelentik, gazdasági és közjóléti funkciót is betöltenek – emelte ki a miniszter. Egészségügyi, szociális, turisztikai és oktatási szempontból is szolgálják az embereket a kirándulóhelyek, a turistaösvények, a látogatóközpontok, a kilátók, az erdei iskolák révén. A távirati iroda beszámolója szerint úgy fogalmazott, ahogy az erdő szolgál bennünket, úgy szolgáljuk mi is az erdőt, megvédjük ezt a kincset, és úgy élünk az erdeink javaival, hogy azokat meg tudjuk újítani. Átalakul a gazdasági környezet, az éghajlat is változik, ami megköveteli az alkalmazkodást a társadalom valamennyi szervezetétől, így az erdőgazdaságoktól is.