Kármentesítési feladatokra a kormány 25,9 milliárd forintot különített el a 2014-2020-as európai uniós finanszírozási ciklusban a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEOP) keretében, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP) pedig több mint 22 milliárd forintot akarnak a barnamezős (alacsony szennyezettségű, használaton kívüli) területek helyreállítására fordítani - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint az Országos Környezeti Kármentesítési Program (OKKP) 20 éves működése alkalmából rendezett konferencián Rácz András, a tárca környezetügyért felelős helyettes államtitkára kifejtette: az elmúlt években megduplázódott a nemzeti költségvetésből kármentesítésre fordított támogatás összege, tavaly már meghaladta a 20 milliárd forintot.
Az elmúlt húsz évben 580 állami felelősségi körbe tartozó kármentesítést hajtottak végre, mintegy 232 milliárd forint értékben.
Az OKKP feladata egyebek mellett a szennyezés-gyanús területek felmérése, nyilvántartása és kezelése, továbbá a szennyezett területek adatainak országos nyilvántartása, valamint az újabb szennyező anyagok mintavételezési, mérési és tisztítási folyamatainak kidolgozása.



