Megkezdődnek jövő héten a tárgyalások a csirkehús úgynevezett perecetsavas kezelésének engedélyezéséről az Európai Unióban.
Óriási veszélyt jelent, ha az Európai Unió enged az Egyesült Államok nyomásának a transzatlanti beruházási és partnerségi megállapodással kapcsolatos tárgyalások (TTIP) során, amely tönkreteheti a baromfitartókat. Ennek oka – részletezte Csorbai –, hogy az európai tartási technológia lényegesen drágább, azonban már évek óta kiépített rendszer, az irányelvek betartásában pedig hazánk az élen jár. Ha engedélyezi Európa a vegyszeres megoldást, akkor a jóval – akár húsz százalékkal – olcsóbb amerikai baromfitermékek elönthetik az európai piacot, ezzel tönkretéve a baromfitartókat.
A Földművelésügyi Minisztérium kiemelte: nem támogatják a vágott állatok utólagos vegyi kezelését.



