Két hónapja először drágult, augusztusban 2,5 százalékkal emelkedett a hazai tej alap- és átlagára; a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács a kvótaévből novembertől márciusig hátra lévő öt hónapos időszakra 85 forint feletti kilogrammonként tej alapárat jelez előre.
A szakmaközi szervezet pénteken közölte, hogy a magyarországi átlagár még mindig alacsony, a 25. helyen állt augusztusban amikor a magyar tejtermelők átlagosan hetven forintot kaptak a tej kilójáért, miközben Szlovákiában nyolc forinttal, Ausztriában 24 forinttal és Romániában is négy forinttal többet fizettek a termelőknek.




