Amerikai szolgáltatócég döntött fontos beruházásról hazánkban. A németek után immár az amerikai a második legerősebb befektetői közösség.
A Cushman & Wakefield a világ egyik legnagyobb kereskedelmi ingatlan-tanácsadó vállalata. A beruházás szerinte újabb lehetőség arra, hogy Magyarországon maradjanak a versenyképes tudással rendelkező fiatalok, és meggyőzze a külföldön dolgozókat, hogy hazajöjjenek. Polster Tamás, a Global Occupier Services részlegvezetője elmondta, a cég Kelet-Közép-Európában tradicionálisan elsősorban befektetői tanácsadással és közvetítéssel foglalkozott, de most már a bevételek több mint ötven százaléka a bérlőktől érkezik, ennek a legdinamikusabban fejleszthető üzletágnak lesz Budapesten az európai központja. A cég munkatársai innen segítenek majd a külföldi ügyfeleknek abban, hol fektessenek be, hol hozzanak létre kutatás-fejlesztési központokat, új gyárakat, Budapestről fogják a tranzakciókat lebonyolítani, itt fogják kezelni a szerződéseket, ingatlanokat.



