Jó ütemben fizeti ki az előlegeket a gazdálkodóknak a Magyar Államkincstár (MÁK), az őszi munkák idején nagy szükség van erre a forrásra.
A közvetlen támogatásra jogosult gazdáknak ugyanis a kifizetést jövő év június 30-ig kell megkapniuk. A végkifizetést viszont az államkincstár szeretné határidő előtt befejezni. Annak érdekében, hogy a gazdálkodók mielőbb a pénzükhöz juthassanak, az államkincstár számos ponton egyszerűsítette a rendszer működését – közölte az elnökhelyettes. Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke elmondta, hogy a kamara sikeresnek tartja az előlegfizetést, és a gazdáknak nagy szükségük van erre a forrásra az őszi munkák során. Tájékoztatása szerint eddig mintegy tizenkétezer adategyeztetésre volt szükség, a falugazdászok hatezer egyeztetésben vettek rész, amelynek kilencvenhat százalékát sikerült megoldaniuk. Győrffy Balázs arról is beszélt, hogy a NAK mindent megtesz azért, hogy megakadályozza a gazdákat megillető források megnyirbálását, az uniós agrárforrások átcsoportosítását a migránsválság kezelésére. Mindent megtesznek azért is, hogy a közös agrárpolitika (kap) forrásait a jövőben továbbra is a gazdák kapják meg.



