Változnak a magánszemélyek ingatlanértékesítésből származó jövedelmének adózásával kapcsolatos szabályok.
A NAV honlapján lévő közlemény emlékeztet, ha valaki ingatlanértékesítésből származó jövedelmét vagy annak egy részét a bevallási határidőn belül saját maga, közeli hozzátartozója, élettársa részére idősek otthonában, fogyatékos személyek lakóotthonában vagy más hasonló intézményben biztosított férőhely visszavásárlási és továbbértékesítési jog nélküli megszerzésére használja fel, a megállapított és bevallott adót nem kell megfizetnie. Ha valaki már bevallotta az adót, két éven belül visszaigényelheti, és ezt július 20-tól már a jövedelem felhasználásának igazolásával is megteheti. A befizetett adók év közben is visszaigényelhetők.