Egyre népszerűbbek a nyugdíjas-szövetkezetek

Árbevételfelosztás-módosítás

Gazdaság
  • 2018.03.13. - 01:34

Az országgyűlés gazdasági bizottsága támogatta azt a módosítóindítványt, amely alapján a közérdekű nyugdíjas-szövetkezet éves nettó árbevételének legalább 85 százalékát a tagok között személyes közreműködésük arányában kell szétosztani.

A javaslatot benyújtó fideszes képviselők nevében Kósa Lajos mint egyéni képviselő elmondta: a közérdekű nyugdíjas-szövetkezetek egyre népszerűbbek, 114 működik már az országban, ennyit jegyeztek be jogerősen a cégbíróságok, mellettük húsz-harminc szövetkezet bejegyzése zajlik – tudósított a távirati iroda. Taglétszámuk már húszezer fölött van, és jelenlegi szerződésállományuk több mint kétmilliárd forintot tesz ki, de ez az összeg az első fél évben öt-hat milliárd forintra is emelkedhet – tette hozzá. Megjegyezte, hogy az egyik nagy kereskedelmi lánc a napokban hirdetett meg egymillió munkaórát kifejezetten nyugdíjas-szövetkezetek számára.
Reklám