Hét éve fokozatosan javul a magyartarka szarvasmarha-állomány tej- és húshozama, a Magyartarka Tenyésztők Egyesülete genomszelekciós programot tervez az állomány tulajdonságainak további javítására – mondta Füller Imre ügyvezető igazgató.
Hozzátette, a hazai magyartarka-állomány létszáma évek óta 55-60 ezer, az egyesület ezerötszáz tagja által tartott 32 ezer egyedből már tizenegyezret vontak be a termelés-ellenőrzésbe. Mind a kettős – tej- és húshasznosítású –, mind a húshasznú magyartarkák hozama javult 2010 óta. A kettős hasznú magyartarkák tejtermelése 2016-ban meghaladta az évi 6300 kilogrammot, eközben megmaradt a tej 3,95 százalékos zsírtartalma.


