Magas szintű egyeztetések vannak folyamatban az olasz importborok zárolásával kapcsolatban – közölte az agrártárca a távirati irodával.
Tornai Tamás, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának elnöke elmondta, minden magyar termelőt kedvezőtlenül érint, hogy egyesek a szabályoktól eltérően, sokkal kedvezőbb feltételekkel, jóval alacsonyabb áron tudnak borokat előállítani. Ez rontja a magyar termelők versenyképességét. Az érintett importőr cégek egyben jelentős kockázatot jelentenek a magyar partnereik számára, a hamis minősítéssel jelentős, literenként háromezer forintos bírságra számíthatnak, amely csődbe viheti az érintett cégeket.



