Diszkontok és drogériák erősítették a piacot

Kiskereskedelem

Gazdaság
  • 2017.08.30. - 00:20

Értékben csaknem hat és fél százalékkal nőtt a hazai kiskereskedelem forgalma az idei év második negyedéve során az előző év azonos időszakához képest a Nielsen által mért élelmiszer- és vegyiáru-piacon.

 Ezzel jócskán meghaladja az európai 3,7 százalékos második negyedévi átlagot, amelynél dinamikusabban mindössze Törökország, Szlovákia és Ausztria fejlődött. Az év második negyedévéhez képest erőteljesebben növekedett a mennyiségi eladás az előző negyedévvel összevetve, így 3,6 százalékon állt Magyarországon. Az európai tendencia hasonló, a kontinensen 1,7 százalékos emelkedést mértek. A hazai élelmiszerpiac összességében értékben 6,9 százalékkal növekedett, a vegyi áruk piaca pedig 4,3 százalékkal. Az édességek, feldolgozott húsáruk vagy az alkoholos italok erőteljes növekedése nem meglepő a húsvét második negyedévre tolódásával, ugyanakkor valamennyi kategóriában növekedést látunk – mondta Kovács Gergely, a Nielsen ügyfélkapcsolati vezetője. Hozzátette, az összes, általuk mért csatorna hozzájárult a növekedéshez, de elsősorban a diszkontok és a drogériák húzzák a piacot továbbra is, a második negyedévben kétszámjegyű értékbeli növekedést értek el. Az európai gazdasági kilábalás egyik mozgatórugója az erősödő belső keresletben keresendő. A több országban is csökkenő munkanélküliség szintén pozitívan befolyásolja a költési kedvet kontinensszerte, miközben az árnyomás alacsony. Az elemzők a kiskereskedelem teljesítményének javulását látták az elmúlt hat hónapban, amelyhez hozzájárult a szerény mértékű árszínvonal-változás és javuló mennyiségi eladás.

Reklám