Deutsch Tamás: A digitalizáció az egyik legfontosabb „személyes közügy”

Egységes uniós digitalizációs politika kialakítását sürgette a miniszteri biztos

Gazdaság
  • 2017.10.18. - 11:43

A digitalizációt a következő évtized legnagyobb gazdaságfejlesztési programjának és az egyik legfontosabb "személyes közügynek" nevezte szerdán Deutsch Tamás, a Digitális jólét program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos.

A politikus a balatonfüredi eHealth e-egészségügyi konferencián hangsúlyozta: épp a digitalizációs átalakulásnak köszönhetően inkább a bizalom és a remény jellemzi majd az elkövetkező időszakot, mint a félelem.

Kifejtette: az európai gazdasági régió digitális felzárkóztatásához gondolati bátorság, a bevált nemzetközi gyakorlat követése, egységes uniós digitalizációs politika, a V4 országok és Németország valamint az Egyesült Királyság alkotta egységes digitalizációs piac szükséges, valamint az, hogy Európa megtalálja a lehetséges kitörési pontokat.

Reklám