Csoportos pert indít Ausztria a Volkswagen ellen

A kereset állítása szerint a dízelbotrány miatt az érintett autók minimum 20 százalékos értékvesztést szenvedtek el

Gazdaság
  • 2018.04.19. - 14:57

Az osztrák népjóléti minisztérium és a bécsi munkavállalói kamara (Arbeiterkammer Wien) a Volkswagen elleni csoportos kereset összeállításával és benyújtásával bízta meg a VKI (Verein für Konsumenteninformation) fogyasztóvédelmi szervezetet a dízelbotrányban érintett mintegy 360 ezer osztrák autótulajdonos képviseletében.

A kereset állítása szerint a dízelbotrány miatt az érintett autók minimum 20 százalékos értékvesztést szenvedtek el, illetve az emissziós értékek beállítására végzett szoftverfrissítés következtében teljesítménycsökkenésnek és a kopásnak kitett alkatrészek fokozott elhasználódásának lettek kitéve. 

Az osztrák károsultak május 20-ig csatlakozhatnak a keresethez hogy részesedhessenek a kártérítésből, akkor is, ha időközben eladták a járművüket. "Az nem fordulhat elő, hogy ekkora mértékben elkövetett tudatos manipuláció következmények nélkül maradjon és a jóhiszemű osztrák fogyasztóknak le kelljen nyelniük az őket ért kárt" - fogalmaz a VKI közleménye.

Reklám