Petíciós kérelemmel fordult az Európai Parlamenthez a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány. Mint azt Csizmadia László, az alapítvány kuratóriumi elnöke közölte, parlamenti vizsgálóbizottság felállítását és egy állandó monitoringrendszer létrehozását szorgalmazzák a kettős minőségű élelmiszerek ügyében.
A kérelem előzménye, hogy Szlovákiában a közelmúltban nyilvánosságra hozták azoknak a laboratóriumi teszteknek az eredményeit, amelyek szerint több mint kéttucatnyi, egyébként azonos termék minősége Ausztriában jobb, mint Szlovákiában. Ugyanígy Magyarországon is ezt mutatták az eredmények. A botrány nyomán rendkívüli kormányfői csúcstalálkozón foglalkozott a témával a négy visegrádi ország – Magyarország, Csehország, Szlovákia és Lengyelország – vezetése.



