Először sikerült húszmilliárd forint feletti árbevételt elérnie tavaly a SAP szoftverfejlesztőnek Magyarországon: a cég forgalma 22 százalékkal 23,7 milliárd forintra emelkedett – jelentette be Ablonczy Balázs, a SAP Hungary Kft. ügyvezető igazgatója a háromnapos SAP Forum Hungary 2016 konferencián tartott tegnapi sajtótájékoztatón.
A cég vezetője szerint a Magyarországra hozott fejlesztőközpont „megdobta” az exportbevételeket, így nagyban hozzájárult a növekedéshez. A szakember kiemelte: csaknem ezerötszáz ügyfele van az SAP-nak az országban. A menedzsment optimista, eddig terv felett alakulnak a bevételek, idén az első kilenc hónap adatai alapján időarányosan a növekedési tervek felett teljesített a társaság, amely több mint nyolcszáz dolgozót foglalkoztat. Hozzátette: jelenleg a bevételek mintegy húsz százaléka származik a kisvállalatoktól. A német tulajdonosok eltökéltek a magyarországi működés mellett, hiszen piaci részesedésük jelentősen nőtt az elmúlt években hazánkban.