Létrehozza a kormány a nemzeti energetikusi hálózatot, erről tegnap döntött a parlament. Ennek célja a hálózatot alkotó irodák működési területén lévő közintézmények – köztük az önkormányzatok – és székhellyel rendelkező vállalkozások energiahatékony működésének szakmai tanácsadással történő segítése.
Módosította az Országgyűlés a szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló törvényt is. A változtatások alapján a hegyközségi tagok megnyilvánulhatnak, ha a borszőlő-termőhelyi kataszterbe sorolt területeken gyümölcsöst vagy erdőt telepítenének, illetve a termőföldet más célra hasznosítanák. Szőlőültetvények esetében az ültetvény kivágását elég csak utólag, tizenöt napon belül bejelenteni a hegybírónak. Egyévnyi nem művelés esetén azonban a gazdát művelésre szólítja fel a hegybíró, s ha ennek nincs hatása, hektáronként kétszázezer forint bírságot szabhat ki.



