Az idén is egyeztetniük kell adataikat szolgáltatójukkal a feltöltőkártyásoknak

Szigorúbban ellenőrzött SIM-kártyák

Gazdaság
  • 2018.04.10. - 00:31

Az előrefizetős SIM-kártyával mobiltelefont használóknak törvényi előírás alapján az idén is kötelező az adategyeztetés szolgáltatójukkal – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tegnap, a távirati irodának elküldött közleményében.

A tavalyi számok alapján az idén mintegy három és fél millió SIM-kártya adategyeztetése várható. Hozzátették: ha az ügyfelek figyelmen kívül hagyják a szolgáltatóktól érkező, adategyeztetésre vonatkozó SMS-eket, és elmulasztják az adategyeztetést, kártyáikra megszűnhet az előfizetés. Az idei adategyeztetés határideje attól függ, ki mikor kötötték meg szerződését. Az adategyeztetést a szerződéskötéstől számított fordulónapig kell elvégezni – közölte az NMHH. Emlékeztetnek: a hírközlési törvény szerint 2017-ben június 30-ig, majd azután évente kötelező az adategyeztetés a feltöltőkártyás ügyfeleknek. Aki annak idején év elején kötött szerződést a szolgáltatójával, az idei egyeztetés már most aktuális lehet. Az NMHH arra kéri az előrefizetős SIM-kártyás ügyfeleket, hogyha a szolgáltatójuk SMS-ben értesíti őket az aktuális adategyeztetésről, tegyenek ennek eleget – annak ellenére, hogy a tavalyi adminisztráció óta még nem telt el egy év. Azokat az előrefizetős kártyákat, amelyekre nem történik meg határidőben az adategyeztetés, a szolgáltatóknak ki kell kapcsolniuk. Az adategyeztetés mindhárom nagy szolgáltatónál online is elvégezhető a cégek honlapján. Fontos, hogy csak a szolgáltató SMS-értesítése után kell elvégezni az adategyeztetést. A hatóság és mindhárom szolgáltató saját honlapján egységesen, adategyeztetés fül alatt tette és teszi közzé a tudnivalókat az egyeztetésről.
Reklám