Az elfogadott korlátok miatt drágul az olaj

Gazdaság
  • 2017.01.04. - 02:47

Mind a Brent, mind a WTI típusú nyersolaj hordónkénti ára több mint egy százalékot emelkedett tegnap délelőtt az előző napi záró árhoz képest annak hatására, hogy január elsején hatályba lépett a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a szervezethez nem tartozó államok termeléskorlátozási megállapodása. A felek tavaly novemberben egyeztek meg, hogy az idei év elejétől napi 1,8 millió hordóval csökkentik olajkitermelésüket - idézte fel az MTI.

Oroszország vállalta a kartellen kívüli országok közül a legnagyobb mértékű csökkentést, napi háromszázezer hordót, amelyet az év első felében fokozatosan ér el. Tavaly decemberben az oroszországi kitermelés változatlanul napi 11,21 millió hordó volt, amely megközelítette a harmincéves termelési csúcsot. A szervezet két tagja, Líbia és Nigéria ugyanakkor mentesült a termelés visszafogása alól. Líbia a decemberi, napi hatszázezer hordóról már 685 ezerre növelte január elsejétől a kitermelését.

Reklám