Országszerte elkezdődtek az őszi betakarítási munkák, a napraforgó termőterületének 38 százalékán már végeztek a gazdálkodók.
A kukorica betakarítása az ország 4 százalékán fejeződött be, a termés jóval a tavalyi 9,2 milliárd tonna alatt marad. A várakozások szerint az aszály következtében hatmillió tonna kerülhet a magtárakba kukoricából. Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke az MTI-nek elmondta: a kukorica idei vetésterülete 1,137 millió hektár, ami a múlt évinek a 93,2 százaléka. A várható hozam pedig a tavalyinak mindössze a 64,2 százaléka. A forró nyári időjárás miatt kétmillió tonna termés hiányzik, ez jelentős, legalább nyolcvanmilliárd, de akár százmilliárd forintos árbevétel-kiesést okoz a gazdálkodóknak. A napraforgóból becslések szerint 1,45 millió tonnát takarítanak be. A vetésterület 2,8 százalékkal nagyobb az idén.