Magyarország demográfiai kilátásait, az ország életszínvonalát, a magyar vidék fejlődésének lehetőségeit is meghatározza, hogy a kormány a gazdaságszabályozás eszközrendszerén keresztül miként foglalkozik az agráriummal - jelentette ki a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, egy szakmai tanácskozáson.
Csepreghy Nándor a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által, a fenntartható gazdálkodásról szervezett nemzetközi konferencián hangsúlyozta: az agrárpolitika a magyar gazdaság teljesítőképessége szempontjából kiemelten fontos terület, ugyanígy a vidékpolitika is, amely kiemelt társadalompolitikai aspektussal is bír.
A kormány nemcsak működtetni szeretné az országot, hanem egy erősebb, stabilabb, a jövő szempontjából kiszámíthatóbb országot kíván átadni a következő választáson mandátumot szerző politikai erőnek, "legyünk azok mi, vagy bárki más" - tette hozzá az államtitkár.



