Továbbra is középpontban marad az „ellenőrök ellenőrzése”, amelynek keretében az Állami Számvevőszék értékeli a Magyar Nemzeti Bank és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal gazdálkodását – közölte a számvevőszék tegnap a távirati irodával, miután Domokos László elnök átadta az 2019 első félévi ellenőrzési tervet Latorcai Jánosnak, az Országgyűlés alelnökének.
A számvevőszék jövőre folytatja az egészségügyi intézményrendszer, a köznevelés ellenőrzési rendszere, illetve a szegénységi küszöb alatt élők felemelésére tett intézkedések ellenőrzését. Ellenőrzik az önkormányzatokat, az állami vállalatokat, az alapítványokat, valamint a humánszolgáltatást nyújtókat, az államháztartáson kívüli köznevelési és szociális intézményfenntartókat, továbbá a nyilvános könyvtári ellátást. Folyamatban van az idei országgyűlési választás kampánypénzeinek ellenőrzése.