Az MKB vezére lesz az MNB-s Balog Ádám

Gazdaság
  • 2015.07.20. - 23:36

Balog Ádám, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris politikáért, pénzügyi stabilitásért és hitelösztönzésért felelős alelnöke a továbbiakban a megújuló MKB Bank elnök-vezérigazgatójaként dolgozik.

Emiatt július 22-i hatállyal lemondott minden, a jegybankban betöltött tisztségéről – tájékoztatta lapunkat közleményben az MNB sajtóosztálya. Matolcsy György jegybankelnök egyetértésével Balog Ádám alelnök tegnap elküldte a lemondását tartalmazó nyilatkozatot Áder János köztársaság elnöknek, ennek nyomán, a jegybanktörvény értelmében, vezetői tisztséget tölthet be az MKB Bankban. Balog 2013. március 6-tól dolgozott a MNB-ben.
Reklám